Reference

Soutěže

Od roku 1996 jsem se aktivně zúčastnila jedenácti ročníků Mistrovství floristů České republiky, během kterých se mi v různých disciplínách podařilo stanout 21krát na stupních vítězů, z toho čtyřikrát na stupni nejvyšším, kde jsem v letech 2000, 2003, 2004 a 2007 získala titul Mistr České republiky ve floristice. Několikrát jsem se také prezentovala na soutěži Brněnská růže. Na ní se mi podařilo dvakrát získat titul absolutního vítěze - a sice v letech 2006 a 2008. Na ostatních menších soutěžích (Flora Art, Pragointerier, Oasis Primavera) jsem se také umisťovala pravidelně na předních místech.

Spolupráce

 Spolupracuji s firmou Florasis (www.florasis.cz), kde v současné době testuji a propaguji prostředky ke zvýšení trvanlivosti květin Floralife. Byla jsem členkou pracovní skupiny Holandské květinové kanceláře, její trendy jsem prezentovala společně s holandskými floristy na květinových show v čechách a na slovensku. Své práce jsem předvedla v několika televizních v pořadech (Sama doma, Rady ptáka Loskutáka, Snídaně s Novou).

Akce

Pravidelně pořádám různé tzv. „Květinové dny ….na sušickém náměstí, na hradě Velhartice nebo státním zámku Kozel“. Účastním se na podobných akcích kolegů floristů (Svatební veletrh Třeboň, Květinový víkend na zámku Dobříš, atd.). Každoročně 17. listopadu organizuji v Gymnáziu v Sušici vánoční akci s předními českými floristy (Sametová vánoční show). Vazbu květin předvádím na prezentacích různých floristických velkoobchodů a firem (Fleura Bohemia s.r.o., Floral Design, Bohemiaseed s.r.o.)

Tisk

Vydala jsem katolog svatebních kytic, v roce 2006 kalendář květinových aranžmá. Jsem spoluautorkou učebnice Floristiky vydané při SZaZeŠ v Děčíně 2007, působím také jako redaktorka odborného časopisu Profiflorista(www.profiflorista.cz) a publikuji v dalším odborném tisku (Zahrádkář, Floristika) .

Semináře

Vzdělání v oboru si rozšiřuji na různých domácích i zahraničních seminářích. Absolvovala jsem jich několik na německé floristické škole (Blumenschule Wasserschlos) pod vedením předních zahraničních floristů (Thea Kornherr, Monika Nieland, Gregor Lersch, Nicole von Boletky atd.) Měla jsem tu čest aranžovat s Oliverem Storzem při vánoční show v historické radnici v Pasově. V březnu 2013 jsem se zůčastnila workshopu s mistrem Gregorem Lerschem na soukromé škole vizuální tvorby.

Kniha INTERNATIONAL FLORAL ART

 Jako první Češce se mi podařilo publikovat své floristické práce v knize International floral art 2010

/2011 belgického nakladelství (www.stichtingkunstboek.com) . Kniha obsahuje 256 výtvorů od 160 osobností z celého světa. V dalším vydání 2012/13 byla zveřejněna další moje práce.